12 Yaşındaki Bir Öğrencinin Gözünden “Okulun amacı nedir?”

Öncelikle okul nedir? Sorusunun cevabına bakalım ; Okuyup yazma öğretiminden başlayarak en yüksek düzeyde bilim ve sanat bilgisi vermeye değin çeşitli derecede toplu öğretimin yapıldığı, verildiği yer. Tanımda sadece okulun öğretim kurumu olmasından bahsedilse de okul ayrıca bir eğitim kurumudur. Amerikalı öğretmen Shannon Oliveira, 6. sınıfa giden öğrencilerine “Sizce okulun amacı nedir?” diye sordu. Bu soruya bir çok cevap almasına rağmen içlerinden birtanesi onu çok etkiledi ve hemen sosyal medya hesabında paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağladı.

Öğretmeni çokca etkileyen ve okulu sadece öğretim kurumu olarak gören herkese ders niteliğinde olan tanım şu şekilde;

“Okulun amacı sadece öğrenmek değil, daha iyi bir insan olmaktır. Elbette matematik ve tarihle ilgili bilgileri de öğrenmek zorundasınız. Ancak okuldaki ana hedef şefkat, kişisel farkındalık, organizasyon ve iyilik yapmak gibi becerileri kazanmaktır. Bu, bir öğretmenin esas hedefidir.”

Oliveira, öğrencisinin gelecekte meslek tercihini öğretmenlikten yana kullanmasını çok istediğini söylüyor.

kaynak : https://twitter.com/ShannonOliveir1/status/1172444023899840512

Sizce okul nedir? Hemen alt kısımdan yorum yapabilirsiniz.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 12 Yaşındaki Bir Öğrencinin Gözünden “Okulun amacı nedir?” için yorumda bulun

    12 Yaşındaki Bir Öğrencinin Gözünden “Okulun amacı nedir?” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 12 Yaşındaki Bir Öğrencinin Gözünden “Okulun amacı nedir?” için ilk yorumu yapabilirsin.